PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
• 4 Ujëvarat më të bukura në Kinë
• Festivali i gjetheve të kuqe në malin Xiangshan në Pekin
• Nam Co dhe mali Nyainqentanglha
• Makao ka pritur mbi 420 mijë turistë nga Kina kontinentale
• Bukuria e vjeshtërs në lindje të Tibetit
• Automjetet e zbukuruara për festën kombëtare u larguan nga sheshi Tiananmen
• Yangshuo, më shumë se peizazhet
• 2 tetor, numri i turistëve rritet mbi 100%
• 40 milionë lule të freskëta zbukurojnë lagjet e Pekinit
• Në tetë muajt e parë të vitit numri i turistëve në Hong-Kong i kaloi 18 milionët
• Makao, veprimtari për të festuar Ditën Botërore të Turizmit
• Shumë vende e rajone fillojnë të planifikojnë projektet turistike për EXPO Shangai 2010
• Gjatë Festës Kombëtare nuk do të kufizohen vizitat e turistëve të huaj në Tibet
• Gjatë 15 muajve, u rrit herën e parë numri i turistëve jashtë Kinës
• Sheshi Tiananmen i Pekinit është veshur me të kuqe për të mirëpritur Ditën Kombëtare
• 60 çifte dorë për dore në festivalin turistik të distriktit Yanqing për të uruar 60 vjetorin e shpalljes së Kinës së Re
• Pekini zbukurohet për të mirëpritur Ditën Kombëtare
• Provat e ndezjes së dritave në Pekin për kremtimin festës kombëtare në Pekin
• Tibet: Deri tani këtë vit numri i turistëve e ka kaluar numrin e turistëve më shumë në histori të tërë vitit 2007
• Urumqi ul taksat për të nxitur zhvillimin e sektorit turistik
prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China