PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
• Zyrtarët e 27 ambasadave në Kinë do të marrin pjesë në ekspozitën ndërkombëtare kulturore të Ningxia-s
• Anija më të madhe luksoze turistike lëshohet në ujë për herë të parë në Çongqing
• Përfaqësuesit e 6 maleve të njohura nënshkruan në malin Taishan manifestin e maleve të njohura botërore
• Singjang, turizmi shkon drejt normalizimit
• Do të organizohet në nëntor Festivali Ndërkombëtar Turistik e Kulturor i Provincës Guangdong
• Shpallet "Miss Mbretëresha ndërkombëtare e turizmit" 2009
• Hapet Festivali i 18-të i Rrushit në Turpan në Rrugën e Mëndafshit të Kinës
• Numri i parqeve gjeologjike botërore në Kinë arrin në 22
• Lhasë: Zhvillohet ceremonia e përurimit të tabelës "Rrugë e njohur historike e kulturore e Kinës"
• Në korrik numri i turistëve në Tibet shënon rekord të ri
• Muzeu i parë i Rinisë së Arsimuar Qytetëse
• Vizita në Parkun në stilin kinez dhe rus
• Zhvillohet forumi ndërkombëtar turistik e kulturor i Mohe-së
• Një grup titullarësh diplomatikë në Kinë vizitojnë Turfanin e Singjian-Ujgurit
• Panair i parë Ndërkombëtar i Mallrave Turistike i Kinës do të çelet në Yiwu
• Shtohen edhe 9 destinacione të grupeve turistike të shtetasve kinezë, duke përfshirë Malin e Zi
• Rritet numri i turistëve në Tianchi të Singjianit
• "Air China" shtyn afatin e përdorimit të "Kartës turistike tregtare" për shitjen e biletave
• Urumqi, delegacion nga Gansu për nxitjen e turizmit
• Tibet, ka ardhur sezoni i turizmit
prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China