PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Fokus

• Li, propozim për thellimin e bashkëpunimit të OBSh-së
Lajm Kryesor
• Kryeministri kinez Li takon homologët e vet nga Kirgizistani, Kazakistani e Taxhikistani
Kryeministri kinez Li Keqiang takua të premten në kryeqytetin e Uzbekistanit Tashkent me homologët e vet nga Kirgizistani, Kazakistani dhe Taxhikistani. Li ndodhet në Uzbekistan për të marrë pjesë në takimin...
• Li, propozim për thellimin e bashkëpunimit të OBSh-së
Kryeministri kinez Li Keqiang bërë një propozim prej gjashtë pikash për thellimin e bashkëpunimit praktik ndërmjet vendeve të Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait (OBSh) në një fjalim...
• Kina kërkon shtimin e marrëdhënieve me Rusinë dhe zhvillimin e SCO-së
Kryeministri kinez Li Keqiang bëri thirrje të premten për të ngritur marrëdhëniet Kinë - Rusi...
më tepër>>
Analiza
• "Programi i Bukureshtit"-një bazë e fortë bashkpunimi midis Kinës dhe EQL-së
• Kina dhe vendet e EQL-së publikojnë "Programin e Bukureshtit për Bashkëpunim"
• Kinë-Europë Qendrore e Lindore, bashkëpunim me potencial të madh
• Li artikull në mediat e Europës Qendrore e Lindore
më tepër>>
Lajmet
• Kryeministrat e OBSh-së arrijnë marrëveshje për bashkëpunimin e mëtejshëm
• Medvedevi: Rusia, e gatshme të ruajë stabilitetin në Afganistan
• Li, fjalim në takimin e kryeministrave të Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait
• Kinë, Uzbekistan: Bashkëpunim në fushën e sigurisë
më tepër>>
Lajme në foto

• Kryeministrat e OBSh-së arrijnë marrëveshje për bashkëpunimin e mëtejshëm

• Kryeministri kinez Li takon homologët e vet nga Kirgizistani, Kazakistani e Taxhikistani

• Kina kërkon shtimin e marrëdhënieve me Rusinë dhe zhvillimin e SCO-së

• Kinë, Uzbekistan: Bashkëpunim në fushën e sigurisë

• Li Keqiang mban fjalim në parlamentin rumun

• Li Keqiang: Do të shtohen investimet e ndërmarrjeve kineze jashtë vendit

• Li Keqing takon kryetarët e Senatit dhe Dhomës së Përfaqësuesve të Rumanisë

• Li Keqiang takohet me liderët e Europës Qendrore e Lindore

• Forum Ekonomiko-Tregtar Kinë-Evropë Qendrore e Lindore

• Li Keqiang takohet me presidentin rumun Basescu

• Kina do të thellojë bashkëpunimin me vendet e Europës Qendrore e Lindore

• Li takon homologët e vet nga Bullgaria, Sllovakia, Çekia e Polonia
More>>
Link

Kryeministri Li viziton Azinë Juglindore

Kina dhe Europa Qendrore e Lindore

Turneu i vizitave të Li në Azi dhe Europë
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China