PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Lajmet
• Siri: përfunduan zgjedhjet presidenciale
• Siri-Assad kandidat për president i vendit
• Siria njofton katër kandidatë të rinj për zgjedhjet presidenciale
• Afro 8% e armëve kimike të patransportuara nga Siria
• OKB: Siria ka shkatërruar 80% të armëve kimike
• Siri, Assad viziton qytetin e krishterë me rastin e Pashkës
• Vazhdojnë luftimet në Siri
• Siria: Nuk do të shtyhen zgjedhjet presidenciale
• Forcat turke qëllojnë avionin ushtarak sirian
• UNHCR: Rreth 980 mijë refugjatë sirianë në Liban
More>>
Opinioni i palës kineze
• Kina apelon për zgjidhje politike në Siri
• Kina bën thirrje për vazhdimin e negociatave për Sirinë
• Xi dhe Putin përshëndesin misionin kinez dhe rus të transportit të armëve kimike siriane
• Kina: Zgjidhja politike e çështjes siriane, mes sfidave dhe shpresës
• Kina thekson zgjidhjen politike për krizën siriane
• Siria vlerëson qëndrimin e Kinës për zgjidhjen e krizës
• Mbështetje planit për shkatërrimin e armëve kimike të Sirisë
• Kina, thirrje për fleksibilitet për bisedimet e paqes në Gjenevë
• Kina vlerëson shkatërrimin të armëve kimike në Siri
• Kina mbështet konferencën e Gjenevës për Sirinë
More>>
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China