Radio e Jashtme e Kinës
Lajme
• Video - Pamje panoramike e Ekspozitës së 2-të Ndërkombëtare të Importit të Kinës
• Rreth 750 kompani të BE-së marrin pjesë në Ekspozitën e 2-të Ndërkombëtare të Importit të Kinës
• Kinë-Francë, qartësohet bashkëpunimi për të ardhmen
• Pekin, mbyllet samiti ekonomik Kinë-Francë
• Ekspozita CIIE ndihmon vendet në zhvillim të favorizohen nga globalizimi
• Di Maio: Kina është treg i domosdoshëm për Italinë
• Xi dhe bashkëshortja e tij takojnë presidentin Macron dhe zonjën e parë të Francës
• Xi Jinping-u bën thirrje për krijimin e një ekonomie botërore të hapur dhe me përfitime të përbashkëta
• Xi Jinping-u bën thirrje për krijimin e përbashkët të një ekonomie të hapur botërore
• Xi Jinping-u: Vendet e ndryshme duhet të këmbëngulin në konceptin e përparësisë së njerëzimit
më tepër>>>>>

Xi dhe bashkëshortja e tij takojnë presidentin Macron dhe zonjën e parë të Francës
Foto
Video

• Video - Pamje panoramike e Ekspozitës së 2-të Ndërkombëtare të Importit të Kinës

• Video - Shangai, zhvillohet një shfaqje dritash për ekspozitën e importit

• Video - Në periudhën 5-10 nëntor do të zhvillohet në Shangai Ekspozita e 2-të Ndërkombëtare e Importit e Kinës

• Vizitoni Ekspozitën e Parë Ndërkombëtare të Importit të Kinës

• Video/  Hapet Ekspozita e parë Ndërkombëtare e Importit e Kinës

• Video/  Pamjet e natës të Shangait
më tepër>>>>>
Fokus
• Ekspozita Ndërkombëtare e Importit e Kinës injekton impuls të ri në ekonominë
Edicioni i dytë i Ekspozitës Ndërkombëtare të Importit e Kinës (CIIE) do të zhvillohet në Shangai nga 5 deri më 10 nëntor. Kjo ekspozitë e fokusuar tek importi pritet të injektojë një energji të re në ekonominë botërore, pasi numri i kompanive pjesëmarrëse, produkteve dhe teknologjive të reja...
• Pas 70 vjetësh, Kina i afrohet edhe një herë qendrës së arenës botërore
Vitet e fundit, presidenti kinez Xi Jinping ka theksuar në shumë takime e veprimtari ndërkombëtare ku ka marrë pjesë, rëndësinë e mbrojtjes së sistemit...
• Shangai dhe Hangzhou, pionerë të zhvillimit në Kinën Lindore

28 vjet më parë, qeveria kineze mori një vendim strategjik për hapjen e zonës Pudong të Shangait ndaj botës së jashtme. Qysh nga ajo kohë, Pudong-u është futur në një rrugë të shpejtë zhvillimi. Michael Kruppe është nga Gjermania dhe ka jetuar në Shangai për më shumë se 30 vjet...

më tepër>>>>>
Link
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China