PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Lajmet
• Li Keqiang takon sekretarin e përgjithshëm të ITU-së
• Li Keqiang takohet me shefen e OBSH-së
• Li Keqiang takon presidenten e Federatës Zvicerane Simonetta Sommaruga
• Zvicër, kryeministri kinez takon kryetarin e Forumit të Davosit
• Kryeministri kinez Li në Forumin e Davosit
• Davos, fjalimi i Li Keqiang-ut po pritet me vëmendje
• Kryeministri kinez do të marrë pjesë në Forumin e Davosit
• Kryeministri kinez: Ekonomia po vepron arsyeshëm
• Forumi veror i Davosit, më shumë tema nga Kina
• Li Keqiang mban një fjalim para Forumit Veror të Davosit
More>>
Fokus
Foto
Rukrike
• Li Keqiang jep një mesazh pozitiv në Davos
Më 21 janar, kryeministri Li Keqiang me anë të fjalimit të mbajtur në Forumin e përvitshëm të ekonomisë botërore në Davos prezantoi situatën më të re të ekonomisë së Kinës. Ky fjalim ka tërhequr vëmendjen jo vetëm të sipërmarrësve kinezë por edhe të pjesmarrësve të huaj...
• Fjalimi i kryeministrit kinez në Forumin e Davosit
Më 21 janar nisi në Davos të Zvicrës takimi i 45-të vjetor i Forumit ekonomik botëror. Në ceremoninë e hapjes që u zhvillua mbrëmjen e së mërkurës...
• Forumi i Davosit, Kina në fokus
Të mërkurën nis në qytezën e Davosit të Zvicrës Lindore takimi vjetor i Forumit Ekonomik Botëror, i njohur si Forumi i Davosit. Në ceremoninë e hapjes kryeministri i Kinës Li Keqiang do të mbajë një fjalim...
Links

• Tur i vizitave të Li Keqiang-ut në Azi dhe Europë dhe takim me liderët e EQL

• Kryeministri kinez viziton Europën

• Forumi veror i Davosit në Tianjin

• Li Këqiang në samitin Kinë-Europë Qendrore e Lindore, vizita në Rumani, pjesëmarrja në takimin e kryeministrave të OBSh-së
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China