PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Fokus
Lajmet
• Li Keqiang takon kryeministrin grek
• Kompanitë kineze dhe italiane, marrëveshje mbi 10 mld dollarë
• Kina - Rusia nënshkruajnë marrëveshje mbi energjinë dhe hekurudhat
• Li Keqiang takon homologun rus Medvedev
• Kinë-Rusi, nënshkruhet marrëveshja për bashkëpunim monetar
• Kina dhe Rusia drejt bashkëpunimit teknologjik
• Li Keqiang nis vizitën zyrtare në Rusi
• Li Keqiang-Kina, nxitëse për rimëkëmbjen e ekonomisë botërore
• Forcohet partneriteti strategjik Kinë-Gjermani
• Li Keqiang-u nis vizitën në Gjermani
Rurbike
• Li Keqiang propozim 3 pikësh në Milano
Kryeministri kinez Li Keqiang mori pjesë të enjten në sesionin e 10-të të Konferencës së Liderëve të Azisë dhe të Europës, që mbahet në Milano. Në fjalimin e tij, Li paraqiti propozimin 3 pikësh...
• Kryeministri kinez fillon turneun europian
Kryeministri kinez Li Keqiang fillon sot vizitën e tij në Gjermani, Rusi dhe Itali, duke shënuar vizitën e tij të dytë në Europë brenda vitit. Ekspertët e përkufizojnë vizitën me dy fjalë "bashkëpunim dhe risi."...
Foto

• Li Keqiang propozim 3 pikësh në Milano

• Kina-Rusia, bashkëpunim për hekurudhën me shpejtësi të lartë

• Kina dhe Rusia drejt bashkëpunimit teknologjik

• Li Keqiang nis vizitën zyrtare në Rusi

• Li Keqiang-Kina, nxitëse për rimëkëmbjen e ekonomisë botërore

• Forcohet partneriteti strategjik Kinë-Gjermani

• Li Keqiang takohet me përfaqesuesit e kompanive të huaja në Kinë

• Kinë-Greqi, forcim i bashkëpunimit kulturor
Link

• Li Këqiang në samitin Kinë-Europë Qendrore e Lindore, vizita në Rumani, pjesëmarrja në takimin e kryeministrave të OBSh-së

• Kryeministri Li viziton Azinë Juglindore

• Turneu i vizitave të Li në Azi dhe Europë
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China