PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
• Xi Jinping kthehet në Pekin pas vizitës në tre vende
• Kinë-Turqi, forcim i bashkëpunimit dypalësh 
• Xi Jinping flet për marrëdhëniet kino-turke
• Xi Jinping-u nis vizitën në Turqi
• Xi Jinping: Cështja e të drejtave të njeriut në Kinë, suksese të dukshme
• Xi Jinping mbështet stabilitetin e Eurozonës
• Kina: Thellim i bashkëpunimit bujqësor me ShBA-në
• Xi Jinping vazhdon vizitën në SHBA
• Xi Jinping takohet me ligjvënësit amerikanë
• Xi Jinping-u: Kina do të nxitë çështjen e të drejtave të njeriut
• Kinë-ShBA, forcim i bashkëpunimit ekonomik
• Obama: SHBA-ja mirëpret rritjen paqësore të Kinës
• Xi Jinping-u në ShBA, thirrje për largpamësi
• Dai Bingguo, bisedë telefonike me Klinton
• Xi Jinping-u: Kina mirëpret bashkëpunimin dhe miqësinë me ShBA-në 
• Xi Jinping flet në "The Washington Post" për marrëdhëniet Kinë-SHBA
• Xi Jinping, turne në ShBA, Irlandë dhe Turqi
• Vizita e Xi Jiping do të nxitë marrëdhëniet kino-amerikane
• Xi Jinping-u, bisedë telefonike me Bajdenin në prag të vizitës në ShBA
• Xi Jinping viziton SHBA-në, Irlandën dhe Turqinë
More>>
Foto
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China