Bisedimet ndërmjet delegacioneve të Rusisë dhe Ukrainës kanë filluar në rajonin Gomel të Bjellorusisë, njoftuan mediet të hënën.


Bjellorusia u shpreh se negociatat do të fillojnë sapo të gjitha delegacionet të mbërrijnë në vendin e takimit.

Delegacioni rus mbërriti në Bjellorusi të dielën.