Foto: fb zyrtar ambasadori kinez ne shqiperi

Foto: fb zyrtar ambasadori kinez ne shqiperi

Me rastin e Bajramit, ambasadori i Kinës në Shqipëri, Zhou Ding, u takua me kryetarin e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, haxhi Bujar Spahiu dhe kreun e Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve, haxhi dede Edmond Brahimaj.

Foto: fb zyrtar ambasadori kinez ne shqiperi

Foto: fb zyrtar ambasadori kinez ne shqiperi

Në një postim në “Facebook”, ambasadori kinez thekson se gjatë takimeve ka shprehur dëshirën për forcimin e marrëdhënieve mes komuniteteve myslimane kineze dhe atyre shqiptare.

Gjithashtu, ambasadori Zhou uroi të gjithë besimtarët dhe miqtë shqiptare: “Mbarësi, lumturi dhe harmoni për ju dhe familjet tuaja”!