PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Fokus
• Pekin, Presidenti Xi Jinping takon liderët e EQL
• Kina – Europa Qendrore e Lindore, përcaktojnë bashkëpunimin e gjithanshëm
Kina dhe 16 vendet e Europës Qendrore e Lindore përcaktuan disa fusha për të nxitur bashkëpunimin e gjithanshëm gjatë pesë viteve...
More>>
Lajmet
• Pekin, Li Keqiang takon Edi Ramën
• Suzhou, nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e hekurudhës Hungari-Serbi  
• Liderët e EQL-së ftohen për një udhëtim me trenin kinez të shpejtësisë së lartë
• Suzhou: Mbahet Samiti i 4-t Kinë-EQL
• Bashkëpunimi Kinë-vendet EQL fiton impuls të ri
• Li Keqiang takohet me udhëheqësit e vendeve EQL
More>>
Foto
More>>
Analiza
• Li Keqiang fton 16 liderët e Evropës Qendrore e Lindore të ndjejnë shpejtësinë e Kinës

中国苏州举办的中国-中东欧国家领导人会晤结束后,国务院总理李克强25日邀请与会的中东欧国家领导人亲身感受"中国速度"……

Pas takimit të liderëve të Kinës dhe të vendeve të Evropës Qendrore e Lindore që u organizua në Suzhou, më 25 nëntor, kryeministri kinez Li Keqiang i ftoi liderët e vendeve të Evropës Qendrore e Lindore të ndjenin shpejtësinë e Kinës...
• Samiti i Beogradit, Li Keqiang takohet me Edi Ramën[VIDEO]
Gjatë takimit, Li Keqiang vlerësoi lart miqësinë tradicionale midis Kinës e Shqipërisë. Këtë vit të dy vendet shënojnë 65-vjetorin e vendosjes...
• Li Keqiang e Vuçiç japin një konferencë të përbashkët shtypi[VIDEO]
Pas pjesëmarrjes pasditen e së martës në Beograd në takimin e tretë të liderëve mes Kinës dhe vendeve të Europës Qendrore e Lindore...
• Kina dhe vendet e EQL-së publikojnë "Programin e Bukureshtit për Bashkëpunim"
Pjesëmarrësit vlerësuan kontributin...
• Kinë-Europë Qendrore e Lindore, bashkëpunim me potencial të madh
Kryeministri kinez Li Keqiang ndodhet tani për një vizitë zyrtare në Rumani. Gjatë qëndrimit në Rumani, kryeministri Li do të marrë pjesë edhe në takimin e liderëve Kinë-Europë Qendrore e Lindore, si dhe në Forumin Ekonomik Kinë-Europë Qendrore e Lindore, ku do të mbajë edhe një fjalim...
• Wu: "Marrëdhëniet Kinë-Europë, në fazë kyçe"
Ambasadori kinez në Bashkimin Europian, Wu Hailong botoi një artikull për raportet kino-europiane gjatë vitit që po lëmë pas, duke vlerësuar maturinë e marrëdhënieve miqësore strategjike...
More>>
Link

• Një brez një rrugë

• Tur i vizitave të Li Keqiang-ut në Azi dhe Europë dhe takim me liderët e EQL

• Kryeministri kinez viziton Europën

• Pyetjet tuaja për kryeministrin Edi Rama
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China