PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Lajmet
• Përfundon takimi i Organizatës për Bashkëpunim të Shangait
• Mbyllet takimi i kryeministrave të OBSh-së, nënshkruhet komunikata e përbashkët
• Takimi i O.B. të Shangait, pritet progres në bashkëpunimin rajonal
• Li Keqiang drejtoi Konferencën e 14-t të Organizatës për Bashkëpunim të Shangait
• Kinë-Taxhikistan, nis marrëveshja dypalëshe SWAP
• Nis sot punimet takimi i 14-të i Organizatës për Bashkëpunim të SHangait
• OBSH, simpozium për luftën kundër terrorizmit
More>>
Rubrike
• Li Keqiang thekson bashkëpunim konkret brenda OBSh-së
Takimi i 13-të i kryeministrave të vendeve anëtare të Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait (OBSH) u mbajt të hënën në kryeqytetin e Kazakistanit Astana. Liderët shkëmbyen mendime mbi çështjet e sigurisë dhe zhvillimet rajonale. Në këtë takim, kryeministri i Kinës Li Keqiang e vuri theksin tek roli i organizatës për në ndërtimin e rrjetit të sigurisë...
Foto
Link

• Li Keqiang në Forumin e Davos dhe vizita në Zvicër

• Li Këqiang në samitin Kinë-Europë Qendrore e Lindore, vizita në Rumani, pjesëmarrja në takimin e kryeministrave të OBSh-së

• Xi në samitin e G20 dhe O.B. të Shanghait
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China