PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Li Keqiang drejtoi Konferencën e 14-t të Organizatës për Bashkëpunim të Shangait
2015-12-15 16:39:08 CRI Komenti juaj Printoni

Kryeministri kinez Li Keqiang drejtoi më 15 dhjetorë Konferencën e 14-t kryeministrore të Organizatës për Bashkëpunim të Shangait. Ai propozoi që kjo oraganizatë të fokusohet në tre fusha, siguri, ekonomi dhe kulturë dhe në të njëjtën kohë të krijohen gjashtë platforma bashkëpunimi në prodhim, marrëdhënie reciproke, financa, siguri, tregti rajonale dhe mënyrën e jetesës së njerëzve. Kjo do forcojë miqësinë dhe do të arrijë rezultate të dukshme mes palëve. (Çang Çuo)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China