PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Lajmet
 • Shefi i OKB-së fton Iranin në Konferencën "Gjeneva II"
 • Obama shpreson në konsultime sa për parë me Izraelin për problemin iranian
 • Komuniteti ndërkombëtar mirëpret marrëveshjen për problemin bërthamor iranian
 • Obama telefonon Netanyahu-n mbi marrëveshjen për Iranin
 • Diplomatët e huaj mblidhen në Gjenevë për raundin e ri të bisedimeve me Iranin
 • Gjenevë, ende nuk arrihet marrëveshja për Iranin
 • OKB-ja dënon shpërthimin pranë ambasadës iraniane në Bejrut
 • Bejrut- 23 të vrarë dhe 146 të plagosur nga shpërthimet
 • Diplomacia kineze në raundin e ri të dialogut për Iranin
 • Kerry: Nuk kemi vizion të qartë për bisedimet me Iranin
 • More>>
  Opinioni i palës kineze
  • Kina: Të dialogohet për çeshtjen bërthamore të Iranit
  • Kina vlerëson progresin mes Iranit dhe ANEB-it
  • Kryediplomati kinez Wang Yi niset për në Gjenevë
  • Bisedimet për programin bërthamor të Iranit, Kina sheh mundësi
  • Kina nxit dialogun me Iranin
  • Kina nxit dialogun me Iranin
  • Xi Jinping: Kina rol konstruktiv mbi programin bërthamor të Iranit
  • Kina mirëpret bashkëpunimin e Iranit me IAEA-n
  • Kina përshëndet zhvillimet e fundit mes ShBA-së dhe Iranit
  • Wang në takimin për çështjen bërthamore iraniane
  More>>
  China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
  16A Shijingshan Road, Beijing, China