Radio e Jashtme e Kinës
• Kinë-Shqipëri, bashkëpunim në nivele të ndryshme
Vitet e fundit, Kina dhe vendet e Europës Qendrore e Lindore kanë patur marrëdhënie të qëndrueshme politike, shkëmbime të shpeshta në nivel të lartë, duke thelluar besimin e ndërsjellë politik...
• Bishkek, Li Keqiang në samitin e O.B.SH-së
Të enjten, takimi i 15-të i liderëve të qeverive të vendeve anëtare të Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait (O.B.SH) u zhvillua në kryeqytetin e Kirgistanit, Bishkek...
• Kinë-EQL, shpejtohet bashkëpunimi
Në fillim të nëntorit zhvillohet në Riga të Letonisë takimi i 6-të i liderëve Kinë-Europë Qendrore e Lindore. Nga Varshava në vitin 2011 deri në Rigën e këtij viti, mekanizmi"16+1" ka nxitur bashkëpunimin...
më tepër>>>>
Sondazh
Lajme
• Li Keqiang takohet me homologun taxhik Kokhir Rasulzoda
• Kryeministrat e Kinës e Kazakistanit në nisjen e projektit të industrisë së makinave
• Kryeministri kinez pritet nga presidenti i Kazakistanit
• Kazakistan, përurohet fabrika kineze e prodhimit të automjeteve
• Kazakistani mirëpret vizitën e kryeministrit Li Keqiang
• Li Keqiang merr pjesë në bisedimet e kryeministrave të O.B. të Shangait
• Li Keqiang takohet me presidentin e Kirgistanit
• Kryeministri kinez, artikull në median kirgize
• Kina dhe Kirgistani do të kërkojnë pikat e reja të bashkëpunimit
• Bishkek, kryeministri Li Keqiang viziton Ambasadën e Kinës
më tepër>>>>>>
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China