PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Panairi i Ningbo-së
2015-06-09 11:20:22 CRI Komenti juaj Printoni


Me shfaqjen e një numri të madh produktesh filloi të hënën në Ningbo të provincës Zhejiang të Kinë Lindore, Panairi i Investimeve dhe Tregtisë midis Kinës dhe vendeve të Europës Qendrore e Lindore.

Me 131 marrëveshje bashkëpunimi mes afro 200 kompanive nga 16 vende të Europës Qendrore dhe Lindore dhe rreth 300 kompanive kineze, panairi është një mjedis i begatë tregtar dhe investimesh. "Potenciali i partneritetit është i madh," tha Jang Jiechi, këshilltari i Shtetit i Kinës në hapje të Forumit për Zhvillim e Bashkëpunim.

Vendet e Europës Qendrore e Lindore përbëjnë lidhje thelbësore e nismës "Një brez, një rrugë," që do të ndikojë në përmirësimin e infrastrukturës dhe rritjen ekonomike të rajonit.

1 2
Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China