Kryeministri i Kinës Li Qiang do të vizitojë Zelandën e Re, Australinë dhe Malajzinë
2024-06-11 15:58:16

Kryeministri  i Kinës Li Qiang do të bëjë vizita zyrtare në Zelandën e Re, Australi dhe Malajzi nga 13 deri më 20 qershor, njoftoi të martën zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme kineze Lin Jian. (Çang Çuo)