Ministri i Jashtëm kuban do të vizitojë Kinën
2024-06-04 20:23:45

foto nga VCG

foto nga VCG

Me ftesën e palës kineze, i dërguari i posaçëm i presidentit kuban Miguel Diaz-Canel, anëtari i Byrosë Politike të Komitetit Qendror të Partisë Komuniste Kubane dhe ministri i Punëve të Jashtme i Kubës Bruno Rodriguez Parrilla do të bëjë një vizitë zyrtare në Kinë nga 5 deri më 9 qershor. Njoftimin e bëri të martën zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Kinës Mao Ning.  (Fang Xiaoyu/Artan)