Sulme ajrore izraelite ndaj Libanit
2024-04-08 15:09:47

Foto nga VCG

Izraeli njoftoi se ndërmori sulme ajrore në pjesën lindore të Libanit duke goditur infrastrukturën e Hezbollahut herët të dielën.

Ushtria izraelite tha përmes një deklarate se avionët goditën një kompleks ushtarakë dhe tre objekte të tjera të Hezbollahut në qytetin lindor të Baalbek-ut.