Presidenti kinez do të mbajë fjalim urimi për Vitin e Ri 2023
2022-12-30 13:55:45

Foto nga VCG

Foto nga VCG

Presidenti kinez Xi Jinping do të mbajë një fjalim urimi për Vitin e Ri 2023 në orën 7:00 të mbrëmjes së të shtunës.

Fjalimi do të transmetohet nga kanalet kryesore televizive e radiofonike të Grupit Mediatik të Kinës dhe nga uebsajtet dhe platformat e medies së re të organizatave kryesore shtetërore të lajmeve.