PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Intervista me Drejtorin e Informacionit në tv Klan
2010-10-14 16:18:48 cri komenti juaj Printoni
Andi Bejtja, Drejtor i Informacionit në TV Klan

Itinerari :

12-14 tetor - Qyteti Lijian: Lokaliteti Shuhe, Mali me dëborë Yulong

15-17 tetor - Qyteti Luoyang: Shpella Longmen, Tempulli Baima, Varreza e Guan Yu-ut (Guan Yu është një figurë e shenjtë e ushtarakëve kinezë dhe për kinezët qëndron në nivelin e Konfucit, si figura e shenjtë e intelektualëve.)

18-21 tetor - Qyteti Jinan: Burimi ujor Baotu, Liqeni Daming

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China