PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
"Përralla" e Enedës në Eurosong-intervistë me këngëtaren Eneda Tarifa
2016-03-24 11:08:38 CRI Komenti juaj Printoni

 

Në edicionin e sivjetshëm të Eurosongut, që mbahet më 15 maj në Stokholm Shqipëria do të përfaqësohet nga këngëtarja Eneda Tarifa me këngën "Përrallë", fituese e Festivalit të 54-të të Këngës në RTSH.

Tashmë publiku ka ndjekur videon e këngës, që do të interpretohet në anglisht në Eurosong dhe reagimet kanë qenë nga më të ndryshmet. Çdo event i rëndësishëm, siç është dhe ky festival europian i këngës, ngjall mjaft interes dhe njëherësh diskutime.

Po vetë Eneda si e vlerëson videon ? Cilat janë përgatitjet e saj dhe stafit shqiptar të Eurosongut për promovimin e këngës ? A e kanë ndikuar Enedën komentet e publikut për videon dhe interpretimin e saj?

A beson Eneda në përrallat me fund të lumtur?

Ndiqni intervistën e Eneda Tarifës me gazetaren e CRI shqip, Eda Merepeza.

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China