PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Jam në Kinë---Episodi i  parë
2015-12-04 17:33:35 CRI Komenti juaj Printoni

Arbër Kondo është student për master në shkencat politike pranë Universitetit Renmin të Kinës. Ndërsa Matilda Kondo kryen studimet për master në drejtësi pranë Universitetit të Shkencave Politike dhe Juridike të Kinës. Ata janë një çifti i ri shqiptar që kanë ardhur në Kinë për të qëndruar pranë njeri-tjetrit. Jeta e këtushme ka vështirësi, por këta të rinj janë të lumtur. Ndjekim jetën e çiftit Kondo në Kinë.

 

<<<Jam në Kinë

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China