PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Jam në Kinë---Episodi i  dytë
2015-12-04 17:33:35 CRI Komenti juaj Printoni

Ajo është një e re plot energji dhe ide. Quhet Nertila Sinameta. Pasi fitoi një bursë nga Instituti Konfuci, Nertila nisi studimet Universitetin Jiaotong të Pekinit. Studimi gjashtëmujor në Pekin e përballi këtë të re shqiptare me dallimet mes kulturës kineze dhe asaj perëndimore. Nertila u largua nga Pekini me shpresë se do të rikthehet, për të thelluar studimet e saj.

 

<<<Jam në Kinë


Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China