PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Tibetianët dhe besimi i tyre fetar
2013-08-21 14:24:35 CRI Komenti juaj Printoni

Shumë persona mahniten kur shohin fotografitë bardhë e zi të tibetianëve, të realizuara nga Yang Yankang. Ato dokumentojnë jetën e përditshme, por edhe një aspekt më intim, siç është besimi fetar i tibetianëve.

Duke nisur nga Manastiri Labrang në provincën jugore Gansu, Yang ka fotografuar edhe zona të tjera, përfshirë Sichuanin, Qinghain, Tibetin dhe Yunnanin. (Ardi Pulaj)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China