PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Sazan Guri: Shqipëria të shtojë ndërgjegjësimin për mbrojtjen e mjedisit
2016-01-13 15:08:41 CRI Komenti juaj Printoni

Shqipëria është po aq e rrezikuar nga ngrohja globale sa edhe vendet e vogla ishullore të Oqeanit Paqësor, thotë studiuesi Sazan Guri gjatë një interviste dhënë CRI Shqip, vetëm disa ditë para mbylljes së Samitit të Klimës në Paris.

Zoti Guri tërhoqi vëmendje për vetëdije të ulët të autoriteteve dhe qytetarëve kundrejt mjedisit, ndërsa bëri thirrje për ngritjen e zërit të qeverisë në institucionet ndërkombëtare për përfitimin e më shumë ndihmave për përballimin e ndryshimit të klimës, pasi Shqipëria është viktimë e tyre dhe jo shkaktare. (Leftion Peristeri)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China