PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Albert Rakipi, fitorja mbi fashizmin garantoi paqe dhe stabilitet
2015-09-03 17:23:35 CRI Komenti juaj Printoni


Në prag të festimeve për Ditën të Fitores në Kinës dhe kujtimit të 70-vjetorit të fundit të Luftës së Dytë Botërore, drejtori i Institutit të Studimeve Ndërkombëtare të Shqipërisë, Albert Rakipi, vlerësoi se rendi botëror i vendos pas luftës besoj se ka garantuar paqe dhe stabilitet për një kohë të gjatë.

"Fitorja mbi fashizmin në Luftën e Dytë Botërore ka qenë një nga ngjarjet më të rëndësishme që i dha fund konfliktit njëri prej dy konflikteve më të mëdha njerëzore, për të cilën kanë kontribuar shumë popuj përfshirë dhe Kinën," tha Rakipi.

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China