PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Romeo Rurakuqi, 70 vjet pas L.II.B., gjendja ndërkombëtare është komplekse
2015-09-03 17:23:15 CRI Komenti juaj Printoni

Në prag të festimeve për Ditën të Fitores në Kinës dhe kujtimit të 70-vjetorit të fundit të Luftës së Dytë Botërore, drejtori i Institutit të Historisë Bashkëkohore pranë Universitetit Europian të Tiranës, Romeo Gurakuqi, e cilësoi komplekse gjendjen e sotme ndërkombëtare.

"Unë shpresoj se përparimi nga liria dhe demokracia dhe proceset modernizuese që nga Europa në drejtime të tjera do të ndikojnë në një proces më të qëndrueshëm, pavarësisht se situatat nuk janë të qarta për shkak të ndërhyrjeve të shumta që vijnë nga grupe terroriste dhe grupe të tjera," Gurakuqi.

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China