PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
"Albanian Excellence" -një misionare e shqiptarëve në botë-Intervistë me presidenten e Qendrës Flora Nikolla
2015-07-01 15:48:13 CRI Komenti juaj Printoni

Qendra "Albanian Excellence" ka nisur misionin e saj në 100 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë në vitin 2012, me botimin e librit "100 shqiptarët e vitit". Deri tani kjo qendër ka promovuar vlerat e shqiptarëve të shquar në botë, por dhe ka ndërmarrë lëvizje ndërgjegjësuese qytetare në bashkëpunim me pushtetin vendor në Korçë, Fier, Berat, duke u ardhur në ndihmë personave me aftësi të kufizuara apo mbrojtjes së mjedisit.

Presidentja e "Albanian Excellence" gazetarja e njohur Flora Nikolla në një intervistë ekskluzive për CRI shqip na tregoi se nisma e rradhës e kësaj Qendre është projekti madhor "Imazhi i gruas shqiptare në botë", që mbështetet dhe nga presidenti i Republikës, z. Bujar Nishani.

Në vizionin e "Albanian Excellence" që ka partneritet me Agjencinë Telegrafike Shqiptare (ATSH) shihet dhe bashkëpunimi me Radion e Jashtme të Kinës, veçanërisht CRI shqip për veprimtari të përbashkëta në të ardhmen. Ndiqni intervistën me presidenten e Qendrës "Albanian Excellence" Flora Nikolla, realizuar nga gazetarja Eda Merepeza.

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China