PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Kina, atdheu im i dytë-Intervistë me ish ambasadorin shqiptar në Kinë, Hajdar Muneka
2015-06-03 16:57:31 CRI Komenti juaj Printoni

Një student shqipar i viteve 70-të nis takimin me Kinën, për tu rikthyer më pas si diplomat dhe ambasador. Zoti Hajdar Muneka në një intervistë për "Radio Ejani" flet për miqësinë midis vendeve tona, zhvillimin marramendës të Kinës por dhe përvojën e tij diplomatike në Korenë e Jugut, Japoni e Malajzi. Ish ambasadori shqiptar në Pekin mendon se nisma e Kinës "Një brez, një rrugë" duhet të ketë stacionin e saj edhe në Shqipëri.

Me emocion ai thotë se jo vetëm për të, por dhe për dy fëmijët e tij Kina është atdhe i dytë.

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China