PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
U befasova nga zhvillimi i Kinës- Intervistë me z.Astrit Ibro ish student në Pekin
2015-04-01 09:57:35 CRI Komenti juaj Printoni

Një ish student i gjermanishtes në Universitetin e Pekinit, në vitet 1973-1978, pjesë e ekipit të futbollit të këtij universiteti, Astrit Ibro sjell në Radio Ejani kujtimet e tij rinore nga Kina. Si erdhi me grupin e të rinjve shqiptarë për të studjuar gjuhën gjermane në Kinë? Lidhjet me bashkëstudentët kinezë dhe kthimi më pas në atdhe.

Rikthimi në Pekin pas 40 vjetësh plot mall dhe kureshti, por mbi të gjitha befasia e zhvillimit të jashtëzakonshëm të Kinës. Ndiqeni bashkëbisedimin e gazetares Eda Merepeza me drejtorin e Kanalit të Tretë të Radio Tiranës, Radiotelevizioni Shqiptar, zotin Astrit Ibro.

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China