PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
20 vjet nga themelimi i Albanian Daily News, bisedë me Genc Mlloja
2015-02-04 16:50:19 CRI Komenti juaj Printoni

20 vjet nga themelimi i Albanian Daily News, bisedë me Genc Mlloja

Albanian Daily News është e vetmja gazetë e përditshme shqiptare në gjuhën angleze. Gazeta është themeluar 20 vjet më parë, në një kohë kur shtypi i pavarur ishte i paktë, dhe mediet në gjuhë të huaj ishin vetëm ato zyrtare.

Rrugën e gjatë 20-vjeçare dhe sfidat e gazetës sot në një treg më madh mediatik, e tregon për CRI Shqip, kryeredaktori i të përditshmes, zoti Genc Mlloja.

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China