PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Shqipëria, një nga vendet më të hapura për turistët e huaj
2011-03-08 21:52:57 cri komenti juaj Printoni

Shqipëria radhitet në vendin e 71-të për aftësi konkurruese në turizëm, sipas një raport të Forumit Ekonomik Botëror, me seli në Zvicër.

Në raportin e publikuar më 7 mars, thuhet se tri vendet që vlerësohen më shumë për potencialin e tyre turistik, janë Libani, Barbados dhe Shqipëria. Këto vende janë të hapura për turistët e huaj. Raporti thotë se komuniteti i biznesit në këto vende, shfaq dëshirën e madhe për të krijuar mundësi turistike në vendet e tyre.

Sipas raportit, Zvicra, Gjermania dhe Franca radhiten në tri vendet e para për aftësinë e tyre konkurruese në turizëm. (Wang Lei)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China