PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Sondazh për Samitin Kinë-Europë Qendrore e Lindore
2016-10-28 16:05:18 CRI Komenti juaj Printoni

1. Në cilin vend do të organizohet Samiti Kinë-Europë Qendrore e Lindore 2016?

a. Bullgari b. Letoni c. Republika Çeke ç. Poloni d. Nuk e di

2. Ku është organizuar samiti i kaluar Kinë-Europë Qendrore e Lindore?

a. Beograd (Serbi) b. Suzhou (Kinë) c. Varshavë (Poloni) ç. Nuk e di

3. Ku u organizua samiti i parë Kinë-Europë Qendrore e Lindore?

a. Varshavë (Poloni) b. Bukuresht (Rumani) c. Beograd (Serbi) ç. Suzhou (Kinë)

4. E dini se cilat janë vendet pjesëmarrëse në Samitin Kinë-Europë Qendrore e Lindore?

a. I di të gjitha b. I di pjesërisht c. Nuk e di

5. Në cilin drejtim mendoni se do të ndikojë pozitivisht Samiti Kinë-Europë Qendrore e Lindore?

a. Në zgjerimin e platformës së bashkëpunimit b. Në nxitjen e shkëmbimeve dhe rritjes ekonomike të vendeve të ndryshme pjesëmarrëse c. Në krijimin e modeleve të reja të bashkëpunimit ekonomik rajonal

ç. Të tjera.

6. Si do të informoheni për Samitin Kinë-Europë Qendrore e Lindore?

a. Nga gazetat b. Nga revistat c. Nga televizioni ç. Nga interneti d. Nga radiot dh. Nga bisedat me të tjerët e. Me mjete të tjera

7. Çfarë ndikimesh gjykoni se do të ketë Samiti Kinë-Europë Qendrore e Lindore për nxitjen e bashkëpunimit mes Kinës e vendeve të Europës Qendrore e Lindore

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China