PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Australia: Pjesët e avionit të zbuluara në Mozambik janë nga MH370
2016-04-21 11:00:09 CRI Komenti juaj Printoni

Ministri i Infrastrukturës dhe i Transportit i Australisë Darren Chester deklaroi të mërkurën se, sipas raportit teknik të publikuar nga Zyra e Sigurisë së Transportit e Australisë, dy pjesët e avionit të zbuluara në Mozambik i përkasin avionit të humbur malajzian MH370.

Në deklaratë thuhet se shkronjat, ngjyrat dhe shenja të tjera në këto dy pjesë u kanë ofruar hetuesve të dhëna të rëndësishme. Pas këqyrjes së hollësishme, u arrit në përfundimin se numri dhe ngjyrat në njërën nga pjesët e gjetura i përkasin kompanisë "Malaysia Airlines". Fjalët në pjesën e dytë të gjetur përkojnë me ato të pjesës së parë. Përveç kësaj, elementet lidhëse të pjesëve është konfirmuar se janë prodhuar nga kompania "Boeing", që ka prodhuar avionin MH 370. (Xu Guang)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China