PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Kina, një axhendë për financimin e SME-ve
2016-04-15 19:30:56 CRI Komenti juaj Printoni

Qeveria kineze do të paraqesë në samitin e G20-s të këtij viti një

axhendë për financimin e ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme.

Guvernatori i bankës qendrore të Kinës Zhou Xiaochuan i bëri komentet gjatë një aktiviteti në Uashington.

Ai shpreson në bashkëpunimin e Kinës me vendet e tjera anëtare të G20-s dhe organizatat ndërkombëtare në këtë fushë.

Krerët e G20-s miratuan një plan veprimi mbi financimin e SME-ve gjatë samitit të vitit të kaluar në Turqi.

Takimi i ardhshëm i G20-s do të mbahet në qytetin Hangzhou të Kinës në muajin shtator. (Albana)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China