PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Përleshje mes refugjatëve dhe forcave maqedonase në kufi
2016-04-11 10:06:54 CRI Komenti juaj Printoni

Përpjekja e refugjatëve për të hyrë në territorin maqedonas nga Greqia shkaktoi të dielën plagosjen e 23 oficerëve të policisë, njoftoi Ministria e Brendshme e Maqedonisë.

Refugjatët nga kampi në Idomeni të Greqisë qëlluan me gurë dhe sende të tjera në drejtim të forcave maqedonase në përpjekje për të kapërcyer kufirin dhe për të hyrë me dhunë në territorin maqedonas. Forcat e sigurisë përdorën gaz lotsjellës për shpërndarjen e turmës, ndërkohë që në kufi ishte vendosur sistemi më i lartë i sigurisë.

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China