PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Shqipëri, kontratat e koncesioneve afat dorëzimi deri në fund të prillit
2016-04-07 09:27:04 CRI Komenti juaj Printoni

Ministritë dhe njësitë e pushtetit vendor që kanë nënshkruar për kontrata koncesionare apo partneriteti janë të detyruara që deri në fund të këtij muaji të depozitojnë pranë Njësisë së Trajtimit të Koncesioneve dhe Partneriteteve, një kopje të të gjitha kontratave të koncesionit dhe partneritetit publik privat që disponojnë brenda muajit prill.

Shqipëria tashmë ka një regjistër elektronik të posaçëm për koncesionet dhe kontratat e partneritetit publik-privat. Vendimi i miratuar nga qeveria ka hyrë në fuqi pak ditë më parë dhe synon të bëjë transparencë në shfrytëzimin e pasurive publike. Referuar vendimit, Regjistri Elektronik i Koncesionit e Partneritetit Publik-Privat administrohet nga njësia e trajtimit të koncesioneve dhe partneriteteve, e quajtur (ATRAKO).(ATSH)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China