PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Pakistani arreston mbi 600 të dyshuar për sulmin në Lahore
2016-03-30 09:56:49 CRI Komenti juaj Printoni

Pas sulmit vetëvrasjes me bombë në një park të kryeqytetit të provincës Punjab të Pakistanit, forcat paraushtarake kanë nisur një operacion të gjerë kundër terrorizimit. Deri tani kanë vdekur të paktën 5 terroristë, ndërsa janë arrestuar mbi 600 të dyshuar.

Që mbrëmjen e sulmit, autoritetet Pakistanit kërkuan hyrjen e trupave paraushtarake. Deri tani ato kanë arrestuar mbi 600 të dyshuar. Gjatë operacionit, është këmbyer dy herë zjarr, duke lënë të vdekur deri tani të paktën pesë terroristë.

Zëdhënësi i ushtrisë së Pakistanit tha se gjatë operacionit janë sekuestruar shumë armë dhe municione.

Një degë e Talibanëve e quajtur "Jammat-ul-Ahrar" mori përsipër sulmin në Lahore. (Fang Xiaoyu/Leftion Peristeri)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China