PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Avioni i rrëmbyer egjiptian ulet në Qipro
2016-03-29 14:52:12 CRI Komenti juaj Printoni

Raportohet se një avion pasagjerësh i kompanisë Egypt Ait është rrëmbyer dhe detyruar të ulet në një aeroport të Qipros.

Avioni u nis nga aeroporti i Aleksandrisë në Egjipt dhe pas kërcënimit nga të paktën një person i armatosur u detyrua të ulet në aeroportin e Larnaca të Qipros.

Në bordin e avionit 82 pasagjerë që u nisën nga Aleksandria për në Kajro.

Lajmi është konfirmuar nga ministria egjiptiane e Aviacionit Civil dhe radioja shtetërore e Qipros. (Leftion Peristeri)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China