PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Pakistan: sulmi i vetëvrasës shkakton 63 viktima dhe 300 të plagosur
2016-03-28 09:40:01 CRI Komenti juaj Printoni

63 të vrarë dhe mbi 300 të plagosur është bilanci i një shpërthimi të fuqishëm të dielën në qytetin pakistanez Lahore, njofton policia vendëse. Shpërthimi ndodhi në një park të madh në jugperëndim të qytetit, ku ishin mbledhur shumë njerëz, mes të cilëve dhe fëmijë, ndër të cilët 10 në gjendje të rëndë.

Media vendëse raporton se një degë e militantëve talibanë ka marrë përgjegjësinë e sulmit.

Lahore është kryeqendra e provincës pakistaneze Punjab, më e madhja në vend. (Fang Xiaoyu/ Eda Merepeza)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China