PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Penian, së shpejti mund të provohet raketa balistike me mbushje bërthamore
2016-03-15 09:50:51 CRI Komenti juaj Printoni

Udhëheqës i Republikës Popullore Demokratike të Koresë (DPRK) Kim Jong Un tha se së shpejti do të zhvillohet një provë e shpërthimit të mbushjes bërthamore të raketave dhe qitja e një rakete balistike me mbushje bërthamore," njoftoi të martën agjencia shtetërore e lajmeve KCNA.

Kim i bëri komentet ndërsa drejtonte një simulim mjedisor të rihyrjes në atmosferë të raketës balistike me mbushje bërthamore, shton njoftimi i agjencisë.

Simulimi u zhvillua për të "verifikuar qëndrueshmërinë e strukturës termodinamike së materialeve të zbuluara së fundi që i rezistojë ngrohjes në temperaturë të lartë, kur një raketë balistike rihyn në atmosferë. (Leftion Peristeri)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China