PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Udhëheqësi i lartë i PKK-së e vë theksin te forcimi i disiplinës
2016-03-14 09:55:47 CRI Komenti juaj Printoni

Liu Yunshan, anëtar i Komitetit të Përhershëm të Byrosë Politike të Komitetit Qendror të Partisë Komuniste të Kinës, u shpreh të dielën se PKK-ja duhet të forcojë disiplinën, me qëllim që Kina të realizojë objektivat e përcaktuara në Planin e 13-të Pesëvjeçar (2016-2020).

Gjatë diskutimeve me ligjvënës nga provinca Jiangxi, Liu Yunshan u shpreh se drejtimi i Partisë duhet të karakterizohet nga vendosmëria dhe përgjegjshmëria.

Ai kërkoi nga zyrtarët e PKK-së që ta kthejnë kritikën dhe vetëkritikën në një praktikë të zakonshme, duke bërë thirrje gjithashtu për ndërthurjen e forcimit të Partisë me përpjekjet për zhvillimin ekonomik e shoqëror të vendit. (Artan Goga)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China