PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Kinë, kremtohet Festa e Fenerëve
2016-02-22 20:57:02 CRI Komenti juaj Printoni

Turistë po vizitonin një fener kolosal në formë erashke në Parkun Longing në qytetin e lashtë Kaifeng të provincës Henan, në Kinën Qendrore, më 21 shkurt 2016. Fenerët janë varur në mbarë qytetin me rastin e Festës së Fenerëve, që erdhi më 22 shkurt. [Foto: Xinhua]

Me fenerë dhe drita të larmishme është dekoruar Parku Longting në qytetin e lashtë Kaifeng të provincës Henan, në Kinën Qendrore, më 21 shkurt 2016. Fenerët janë varur në mbarë qytetin me rastin e Festës së Fenerëve, që erdhi më 22 shkurt. [Foto: Xinhua]

1 2 3 4 5
Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China