PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Manovra të përbashkëta detare kino-pakistaneze
2015-12-29 09:53:40 CRI Komenti juaj Printoni

Forcat detare kineze e pakistaneze do të zhvillojnë manovra të përbashkëta. Të hënën, një formacion anijesh i forcave detare të Pakistanit arriti në Shangai për një vizitë miqësore 7 ditore. Gjatë kësaj periudhe forcat detare të Kinës dhe të Pakistanit do të zhvillojnë në Detin e Kinës Lindore manovra të përbashkëta. Formacioni i anijeve pakistaneze prej 591 trupash përfshin 77 oficerë dhe 514 ushtarë. (Fani/Eda Merepeza)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China