PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Moska shton sanksionet ekonomike ndaj Turqisë
2015-12-29 09:41:49 CRI Komenti juaj Printoni

Presidenti i Rusisë Vladmir Putin nënshkroi një dekret, që ndalon importet nga Turqia, punën e kompanive turke në Rusi dhe çdo shtetas turk që punon në kompanitë ruse, njoftoi të hënën Zyra e Shtypit e Kremlinit.

Sipas dekretit publikuar në uebsajtin e Kremlinit, qeveria ruse do të ndalojë ose kufizojë organizatat e kontrolluara nga Turqia dhe nga turqit, si dhe ato që ofrojnë shërbime të caktuara. (Fang Xiaoyu)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China