PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
2015, Pekini mbyll 320 ndërmarrje që ndotin ajrin
2015-12-28 09:18:11 CRI Komenti juaj Printoni

Pekini ka mbyllur këtë vit më shumë se 320 ndërmarrje që ndikonin në ndotjen e ajrit. Si pasojë e këtij vendimi jabë prekur rreth 150  industri, madje dhe ndërmarrje shtetërore me një periudhë të gjatë veprimtarie.  

Gjatë vitit 2015  janë ndërmarrë  hapa për të kufizuar zgjerimin e industrive ekzistente. Qysh nga viti 2013 në Pekin janë mbyllur rreth 1000 ndërmarrje, që ndikonin në ndotjen e ajrit, si dhe rreth 12 mijë projekte me konsum të lartë të energjisë dhe të ujit.(Raela)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China