PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Bisedimet e paqes për Sirinë më 25 janar
2015-12-27 09:48:05 CRI Komenti juaj Printoni

I dërguari i OKB-së në Siri Staffan de Mistura ka caktuar 25 janarin si ditën për nisjen e bisedimeve të paqes për Sirinë, që do të mbahen në Gjenevë.

Ai shpreson se bisedimet e kësaj here në Gjenevë do të përfshijnë " spektrin më të gjerë të mundshëm të opozitës siriane dhe të të tjerëve."

Gjatë muajve të kaluar janë mbajtur një serë takimesh ndërkombëtare për gjendjen në Siri.

Data 25 janar për bisedime vjen një javë pas miratimit nga Këshilli i Sigurimit të një rezolute që mbështet planin ndërkombëtar për një tranzicion politik të udhëhequr nga sirianët. (Albana)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China