PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Kinë, botohet libri i fjalimeve të Xi-së në aktivitetet e 70-vjetorit të fitores së Luftës
2015-09-07 10:08:22 CRI Komenti juaj Printoni

Bohet në mbarë Kinën Libri i Fjalimeve të Xi Jinping-ut në aktivitetet me rastin e 70-vjetorit të fitores së Luftës së Popullit Kinez kundër Agresionit Japonez dhe të Luftës Botërore Anti-fashiste.

Në libër janë përmbledhur tre fjalimet e rëndësishme të kryetarit të Shtetit të Kinës Xi Jinping, në ceremoni, gjatë pritjes dhe ceremonisë së dekorimit me rastin e 70-vjetorit të fitores së Luftës së Popullit Kinez kundër Agresionit Japonez. (Wang Lei/AlBaNa)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China