PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Xi Jinping u jep medalje veteranëve
2015-09-03 09:08:45 CRI Komenti juaj Printoni

Kreu i Shtetit i Kinës Xi Jinping u dha paraditen e së mërkurës medalje përkujtimore veteranëve e gjeneralëve të Luftës së Popullit Kinez kundër Agresorëve Japonezë, miqve ndërkombëtarë ose të afërmve të tyre që dhanë kontributin për fitoren e luftës.

Ndër personalitetet që morën medalje ishin veteranë të luftës, pasardhës të dëshmorëve, veteranë të "Ushtrisë së Kuqe" të ish-Bashkimit Sovjetik dhe piloti amerikan, të cilët morën pjesë në luftën kundër agresorëve japonezë.(Fani/Albana)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China